530465471 daro7-67@o2.pl

O DREWNIE


OSIKA

Osika zalicza się do gatunków liściastych miękkich ,osika ma cienką korę i bardzo szybko przesycha oraz duża bezsęczność ułatwiająca łupanie. Ponadto drewno osiki spala się bardzo dobrze i posiada właściwości oczyszczające przewód kominowy z sadzy oraz smoły.

 


SOSNA

Sosna najlepiej nadaje się do pieców centralnego ogrzewania. Rozdrobnione kawałki sosny w postaci drobniutkich szczap jest to świetny sposób na rozpalanie w piecu lub kominku.


BRZOZA

Brzoza jest to dobry gatunek do kominka, bardzo szybko przesycha i w związku z tym nie musi być sezonowane tak długo jak inne gatunki drewna. Inne zalety tego drewna to dobra kaloryczność i cienka kora.


KLON

Klon ma dosyć dobrą kaloryczność, jest drewnem twardym, ma cienką korę i bardzo szybko wysycha. Dobrze się łupie i bardzo dobrze pali się w kominku.

 

 


DĄB

Dąb jest to drewno ciężkie i kaloryczne. Drewno dębowe powinno być przynajmniej rok sezonowane, wtedy jego wartość kaloryczna wzrasta i bardzo dobrze spala się w kominku.


GRAB

Grab jest najlepszym ze wszystkich gatunków drewnem do kominka. Posiada same zalety takie jak bardzo duża gęstość drewna i kaloryczność prawie porównywalna z węglem. Posiada cienką korę i względnie szybko przesycha, w kominku spala się dobrze i długo.


DREWNO W WORKACH

Drewno sprzedajemy pakowany w workach 40 l o wymiarze 50cm x 80. Długość drewna 30cm. liściaste(,BRZOZA)
iglaste (SOSNA).


ROZPAŁKA  SUCHA

Drewno jest drobno połupane sam raz na rozpałkę w kominku lub w piecu, rozpałka jest sucha drewno sosna lub drewno liściaste mieszane worek 15 kg.


Facebook

Przejdź do paska narzędzi